ПРАВОВИЙ ЗАХИСТ. На допомогу голові профкому (запитуєте – відповідаємо)

Що зміниться у кадровій роботі з прийняттям Трудового кодексу України?  Трудовий кодекс України, прийнятий Верховною Радою за основу 5 листопада 2015 року, залишається однією з найбільш дискусійних тем як у кадровій спільноті, так і в суспільстві. Діалог із фахівцями кадрової справи засвідчує: кадровики добре усвідомлюють необхідність прийняття Трудового кодексу, який об’єднає норми десятків правових актів й осучаснить застарілий порядок реалізації трудових відносин. Що саме зміниться в правовому і документаційному забезпеченні…

2016-03-29
Детальніше >>

ПРАВОВИЙ ЗАХИСТ. На допомогу голові профкому. Про додаткову відпустку жінці за сумісництвом

– Чи надається додаткова відпустка за основним місцем роботи і на роботі за сумісництвом жінці, яка має двох дітей віком до 15 років? Тривалість відпусток визначається Законом України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР (далі — Закон № 504), іншими законами та іншими нормативно-правовими актами України і незалежно від режимів та графіків роботи розраховується в календарних днях. Святкові й неробочі дні (ст. 73 КЗпП) при визначенні тривалості щорічних відпусток та…

2016-02-25
Детальніше >>

ПРАВОВИЙ ЗАХИСТ. На допомогу голові профкому. Про відсторонення працівника

– Які підстави відсторонення працівника від роботи? Під відстороненням слід вважати тимчасове недопущення працівника до роботи з підстав, передбачених законодавством. За статтею 46 КЗпП України відсторонення працівника від роботи власником або уповноваженим ним органом допускається в таких випадках: появи на роботі в нетверезому стані, стані наркотичного або токсичного сп’яніння; відмови або ухилення від обов’язкових медичних оглядів, навчання, інструктажу і перевірки знань з охорони праці та протипожежної охорони; в інших випадках, передбачених законодавством….

2016-02-25
Детальніше >>

Запитуєте — відповідаємо: Які органи видають дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки

1255070194_r_ukr_flag
2015-12-14

 http://fpo.volyn.ua/category/napryamky-diyalnosti/pravovyj-zahyst/na-dopomogu-golovi-profkomu-zapytuyemo-vidpovidayemo/ За роз’ясненням Держпраці, на сьогодні на підставі п. 5 постанови КМУ «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади» від 10.09.2014 р. № 442 та розпорядження КМУ «Питання Державної служби з питань праці» від 30.09.2015 р. №1021-р правонаступниками Держгірпромнагляду та її територіальних органів є Держпраці та її територіальні органи. Частина друга ст.21 Закону України «Про охорону праці» зобов’язує роботодавця отримати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування)…

Детальніше >>

На підприємствах області трапляються випадки, коли роботодавці утримують профспілкові внески із заробітної плати працівників, однак не перераховують їх на рахунок профспілкової організації, яка діє на підприємстві

На підприємствах області трапляються випадки, коли роботодавці утримують профспілкові внески із заробітної плати працівників, однак не перераховують їх на рахунок профспілкової організації, яка діє на підприємстві. За рахунок таких профспілкових коштів роботодавці сплачують до державних соціальних страхових фондів податки, або ж взагалі залишають ці кошти для інших потреб підприємства.  Як же ж врегульований такий порядок законодавством?  На це питання відповідає юрист навчально-методичного центру профспілок по обслуговуванню членських організацій ФПО Жанна…

2015-07-29
Детальніше >>

Стаття 39. Порядок надання згоди на розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця

У випадках, передбачених законодавством про працю, виборний орган первинної профспілкової   організації,   членом   якої   є працівник,   розглядає у п’ятнадцятиденний термін обгрунтоване письмове подання роботодавця про розірвання трудового договору з працівником.   Подання роботодавця   має   розглядатися   у   присутності працівника, щодо якого воно подано. Розгляд подання за відсутності працівника допускається лише за його письмовою заявою. За бажанням працівника від його імені може виступати інша особа, у тому числі адвокат. У разі нез’явлення працівника…

2015-07-29
Детальніше >>

Щодо утримання членських профспілкових внесків…

— Чи утримуються членські профспілкові внески із заробітної плати члена профспілки, який проходить військову службу за призовом під час мобілізації?  –   Відповідно до частини третьої статті 42 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» за наявності письмових заяв  працівників, які є членами профспілки, роботодавець щомісячно і безоплатно утримує із заробітної плати та перераховує на рахунок профспілки членські профспілкові внески працівників відповідно до укладеного колективного договору чи…

2014-09-28
Детальніше >>