Голова ФПУ Григорій Осовий взяв участь у засіданні УС Платформи громадянського суспільства Україна – ЄС

6666555

21 січня відбулось перше у цьому році засідання УСПГС, де було розглянуто низку актуальних питань її діяльності в 2019 році.

Платформа обговорила план своєї роботи та робочих груп, зокрема, з підготовки звіту про роботу УСПГС протягом минулого 2018 року, з внесення змін до Регламенту УСПГС, проведення спеціалізованого семінару із стратегічного планування, підготовки тематичних доповідей та ін.

Серед заходів, що проходитимуть під егідою Платформи вже у найближчий період, – круглий стіл на тему: «Енергетична бідність в Україні та ЄС: як гармонізувати підходи і політику».

Проведення цього заходу, як зазначив член УСПГС від профспілкових організацій, Голова ФПУ Григорій Осовий, було ініційовано саме Федерацією профспілок України через надзвичайну актуальність всього, що пов’язано з питаннями тарифної політики, цін на газ і електроенергію, послуг ЖКГ. Якість таких послуг, їх доступність для людей в умовах реформування енергетичного сектору економіки, пошук новітніх підходів у визначенні вартості енергоресурсів, врахування досвіду вирішення подібних питань європейськими країнами, – все це стане предметом для обговорення під час круглого столу за участю урядовців, представників громадських організацій, у т. ч. і міжнародних, експертів з питань енергобезпеки.

Ще один захід, що планується провести вже на початку квітня у Львові, – спільне засідання української частини ПГС і представників, делегованих від європейського Економічно-соціального Комітету. На його розгляд виносяться дві тематичні доповіді – щодо безпечності харчових продуктів, їх відповідності до стандартів і вимог країн ЄС, а це має велику актуальність для усіх без виключення громадян, а також друге питання, яке стосується дотримання прав профспілок і забезпечення виконання законодавства про профспілки, гарантій їх діяльності в контексті реалізації угоди Україна-ЄС.

На переконання Г.Осового, остання тема стосується не лише профспілок, а також усього громадянського суспільства, наймасовішою частиною якого є профспілки. Тому забезпечення прав профспілок тісно пов’язане із захистом мільйонів громадян, які працюють у різних секторах економіки. Фактично мова буде вестись про дотримання прав працівників у сфері праці, створення для них гідних умов праці, забезпечення свобод, гарантованих законами і Конституцією України, у т. ч. права на страйк, на об’єднання громадян в асоціації, як це регламентовано міжнародними Конвенціями, договорами, нормами ЄС та Соціальною Хартією.

Українська сторона Платформи на засіданні 21 січняя обрала Секретаря – Mарию Куприс, яка має досвід комунікаційної роботи з організаціями громадянського суспільства, завершила формування Координаційної Ради УС ПГС, до складу якої увійшли по одному представнику від роботодавців, профспілок та громадських об’єднань.

Прес-центр ФПУ

 

000111

Posted by info