За досвідом за кордон чи досвід- за кордон?

20180220_132919Як працюють профспілки Польщі в галузі пенсійного забезпечення? Яка мінімальна пенсія у поляків, які фактори впливають на її величину пенсії, як працюють профспілки в установах ZUSу (закладу соціального забезпечення Польщі)?

19 лютого група профспілкових лідерів профспілки Пенсійного фонду Київської області прибула в Навчально-методичний центр профспілок Волинської області для участі в навчальному семінарі Луцьк-Хелм-Люблін-Луцьк. Викладачі НМЦ розповіли київським гостям про сучасні українсько-польські відносини, про моделі поведінки профспілкової організації під час звільнення працівників за скороченням, а також про використання PR-у в діяльності профспілок.

Три наступні дні промайнули миттєво, завдяки новим враженням – навчанням в Польщі, зустрічам з колегами, що працюють у закладі пенсійного забезпечення, обміном досвідом, цікавим екскурсіям.

Група мала можливість відчути роботу «ZUS»y зсередини, порівнявши умови надання послуг населенню у нас і в Польщі.

Цікава презентація, шквал запитань з обох сторін зробили цю зустріч вкрай корисною для обох сторін.

П’ятий день знову провели в Луцьку – побували на екскурсії на підприємстві «Едельвіка», яке виробляє тканини, шиє і продає сучасного дизайну елегантні вишиванки та інший етно-одяг. Потужності підприємства неабияк вразили чудовою якістю і асортиментом. Завершення семінару відбулося в одному з найцікавіших музеїв Луцька – Музеї Волинської ікони.

Такі семінари з виїздом до Польщі, Чехії і Білорусі Навчально-методичний центр профспілок Волині практикує постійно вже не один рік.

Фахові зустрічі з колегами інших країн, обмін досвідом – професійним і профспілковим, нові контакти – це завжди корисно. І, найголовніше. Вартість таких семінарів є абсолютно прийнятною для профбюджету.

Олена Даниленко, спеціаліст навчального відділу

20180220_132919 P1230113 20180223_093605 P1230112

Posted by info