ПРЕЗИДІЯ ФПУ. Діяти на благо людей праці

tyyВизначити дієві заходи на захист соціально-економічних і трудових прав працівників та шляхи подальшої активізації цієї роботи – з такою метою зібрались сьогодні у Києві члени Президії ФПУ на останнє у 2017 році засідання.

 Вони проаналізували хід виконання свого рішення стосовно солідарного спротиву профспілок наступу на права людини праці в умовах проведення реформ, а також намітили подальші кроки у цьому напрямі.

Голова ФПУ Григорій Осовий відзвітував стосовно проведеної роботи з виконання схвалених Президією ФПУ заходів. Він поінформував про низку зустрічей з керівниками Уряду: Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом, Першим віце-прем’єр-міністром Степаном Кубівим, у ході яких обговорювались питання підвищення державних соціальних стандартів і гарантій, збільшення фінансування бюджетної сфери та підтримки реального сектору економіки.

Акцентувалося на суттєвій активізації співпраці з народними депутатами України, зокрема на підтримку вимог профспілок до проекту Державного бюджету України на 2018 рік. Наша позиція щодо освітньої, пенсійної та медичної реформ доносилася керівництвом ФПУ та членських організацій через ЗМІ до широкого загалу спілчан.

Незважаючи на це, профспілкові вимоги не було реалізовано у повному обсязі.

У процесі обговорення доповіді Г. Осового члени Президії ФПУ підвергли критиці хід виконання протоколу доручень Прем’єра, наданих їм керівникам міністерств та ЦОВВ після зустрічі з керівниками профоб’єднань 7 листопада ц.р..

Тому Голові ФПУ було доручено ініціювати повторну зустріч з Прем’єром, щоб проаналізувати хід реалізації його доручень і питань соціально-економічного захисту, що порушують профспілки.

У Постанові Президії з цього питання намічені заходи з активізації подальшої роботи у цьому напрямі як ФПУ так і його членських організацій. За результатами І кварталу 2018 року керівництву ФПУ доручено ініціювати та провести переговори і консультації з Урядом щодо внесення змін до Державного бюджету України на 2018 рік з метою підвищення розміру мінімальної заробітної плати до фактичного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, підвищення базової тарифної ставки ЄТС та врегулювання найкритичніших галузевих проблем.

Під час засідання обговорено питання про посилення роботи ФПУ щодо розвитку економіки держави, промисловості та належної оплати праці, повернення зарплатних боргів тощо, про звернення ФПУ до КМУ та АМКУ щодо необхідності відновлення державного регулювання цін, про стан виконання Генеральної угоди на 2016-2017 роки та пропозиції щодо внесення змін і доповнень до неї.

Розглянуто проект Стратегії інформаційної діяльності Федерації профспілок України на період 2018-2021 рр.

Доповідь керівника прес-центру ФПУ Юрія Работи викликала неабиякий інтерес та жваву дискусію членів Президії ФПУ. Усі вони зійшлися у думці, що інформаційна складова є одним з пріоритетів діяльності профспілок, а тому потребує модернізації та осучаснення, на що й спрямована розроблена Стратегія.

У засіданні взяв участь та виступив Голова Державної служби з питань праці Роман Чернега. Він відзначив велику роль профспілок, зокрема технічних інспекторів праці, які здійснюють контроль за виконанням законодавства про працю, захищаючі життя і здоров’я працівників. З метою привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання і громадських організацій до цієї гуманної роботи Постановою Президії ФПУ затверджено План заходів з підготовки та відзначенні 100-річчя технічної праці профспілок, що виповнюється у травні наступного року.

Президією ФПУ також ухвалено низку рішень із забезпечення захисту прав працівників на безпечні і здорові умови праці, з оздоровлення та відпочинку дітей, з управління майновим комплексом ФПУ, інші організаційні та соціально-економічні питання.

io nhjg tyy uui uuu

Posted by info