Реформи – спільна справа соціальних партнерів

hrthy2 березня у клубі Кабінету міністрів відбулось засідання колегії Міністерства соціальної політики України «Про реформування соціальної сфери у 2016 році та основні завдання Мінсоцполітики на 2017 рік», у якому взяв участь Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий.

 На засіданні виступив Прем’єр-міністр Володимир Гройсман. Він охарактеризував сучасну соціально-економічну ситуацію в країні, проінформував про ті завдання, які належить вирішувати в першу чергу та на перспективу Уряду, Міністерству соцполітики спільно з соціальними партнерам.

Володимир Гройсман приділив особливу увагу питанню системи працевлаштування в Україні. «Мене дуже турбує система працевлаштування в нашій країні, – зазначив він. – Я вважаю, що давно настав час перетворити систему на стимулювання створення робочих місць та реального працевлаштування. Зайнятість – це ключове питання». За його словами, фокус у системі працевлаштування має бути змінено з утримання безробіття на створення робочих місць.

Глава Уряду також зауважив, що після збільшення мінімальної заробітної плати удвічі за перші два місяці 2017 року в Україні спостерігається збільшення кількості вакансій та зменшення безробіття. «Це усе лише початок», – переконаний він.

Окрема тема – пенсійна реформа. «Цього року буквально за декілька місяців Уряд презентує нову пенсійну систему України, яка буде базуватися виключно на справедливості, і ця реформа буде включати у себе у тому числі підвищення пенсій. Ми вважаємо, що на сьогодні наше завдання і обов’язокзробити все для того, щоб пенсійна система почала боротьбу з дефіцитом», – заявив Прем’єр-міністр. Він додав: на сьогодні дефіцит Пенсійного фонду становить більше 140 млрд. грн., при цьому більше 80% пенсіонерів живуть у бідності. «Зміна цієї системи дасть можливість відновити справедливість, зменшити дефіцит, а в середньостроковій перспективівзагалі його побороти. Усі зменшення дефіциту будуть інвестовані у якість життя українських громадян, – зауважив він. – Людина, яка вийшла на пенсію, має бути на мінімальному рівні забезпечена належним чином, щоб не потрапити у тотальну бідність. Найголовніше – нам треба побороти бідність у нашій країні».

Говорячи про кроки щодо забезпечення справедливості у соціальній сфері, він зауважив, що одним з завдань Уряду у цьомунапрямку є те, «щоб працююча людина отримала достойну заробітну плату». З цією метою з 1 січня 2017 року Уряд удвічі збільшивмінімальну заробітну плату. Завдяки цьому рішенню 4 млн. українських громадян отримали підвищену заробітну плату. Підвищеннямінімальної заробітної плати також стимулювало позитивні зміни у приватному секторі, зокрема щодо детінізації та реального підвищення заробітних плат, наголосив він.

Глава Уряду зауважив, що збільшення соціальних стандартів є наслідком розвитку національної економіки. «Логіка полягає у тому, що через розвиток національної економіки ми зможемо акумулювати достатні ресурси для того, щоб провести необхідні зміни і реформи, спрямовані тільки на одне завдання: маємо акумулювати ресурси, кошти у якість життя українських громадян. Це головне наше завдання сьогодні – стати сильними економічними і соціально справедливими», – підкреслив Прем’єр-міністр.

У виступах Міністра соціальної політики Андрія Реви та Голови парламентського комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення  Людмили Денисової мова йшла про здобутки 2016 року та завдання на 2017 рік. Зокрема, говорячи про субсидії, Андрій рева зазначив: наразі вже 6,6 мільйонів українських родин отримують житлові субсидії. Він зазначив, що під час опалювального сезону 2016-2017 років 7,4 мільйонів домогосподарств скористалося державною підтримкою з надання субсидій.”Зараз їх трохи менше, оскільки з початку року кількість зменшилася на 800 тисяч, тому реально – 6,6 мільйонів”, – наголосив Рева.Міністр також зауважив, що минулого року держава оптимізувала систему надання субсидій громадянам України.

Він також заявив, що Кабінет міністрів України підготував законопроект про створення в Україні інституції соціальних інспекторів, які контролюватимуть працівників служб соціального захисту населення. «Спільно зі Світовим банком реконструкції та розвитку підготовлено урядовий законопроект про соціальних інспекторів. Було схвалено Урядом і направлено у Верховну Раду», – зазначив Андрій Рева.

Зі слів міністра, планується, що соціальні інспектори надаватимуть допомогу і контролюватимуть органи соціального захисту населення на місцях на предмет дотримання вимог нормативних документів.

«За змістом своєї діяльності профспілки є соціальними партнерами Міністерства соціальної політики, тому, зрозуміло, цей орган найближчий до нас у структурі виконавчої влади, – зазначив в ексклюзивному коментарі нашому кореспонденту член Колегії Мінсоцполітики, Голова ФПУ Григорій Осовий. – І більшість завдань, що вирішує Міністерство, аналогічні тим та корегуються з тими, що стоять перед профспілками. Це, перш за все, питання соціального захисту, зайнятості, умов, безпеки праці, її гідної оплати, безробіття. Тому ті пріоритети, які було визначено у 2016 році, зокрема в сфері оплати праці, соціальному діалозі, Там, де ще є невирішені питання, зокрема у сфері ринку праці, будемо спільно працювати для їх вирішення».

hrthy fgf

Posted by info