ПОЗИЦІЯ ПРОФСПІЛОК. Григорій Осовий: «Ми не можемо підтримувати дії, які суперечать інтересам людини праці»

eeeeКабінет Міністрів України на засіданні у середу, 1 березня, ухвалив постанову «Про затвердження Порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції», внесену Службою безпеки України.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання зазначив: визначено мінімальний перелік необхідних компонентів і матеріалів, які мають використовуватися для гірничо-металургійного комплексу та енергетики країни. «Це той необхідний критичний мінімум, який потрібен для того, щоб в українських оселях було тепло, світло, і не тільки в оселях, а й лікарнях, школах, на підприємствах, щоб наш гірничо-металургійний комплекс працював на економіку України і усі підприємства, які працюють у цьому комплексі, були зареєстровані тільки в Україні і сплачували податки за законодавством України, – зазначив він. – Українці не мають від цього страждати, це наше завдання. Володимир Гройсман наголосив, що не може бути жодного незаконного переміщення товарів будь-якої контрабандної складової. Він зазначив: до процесу контролю за переміщенням товарів має бути залучена громадськість.

«Нам потрібно побудувати ефективний контроль за переміщенням товарів, і цей контроль має бути із залученням громадськості, волонтерського руху, щоб ми отримали максимальну прозорість у цьому процесі, – наголосив він. – Рішення передбачає встановлення контрольних пунктів, які будуть відстежувати переміщення товарів відповідно до прийнятого рішення. Все те, що буде в переліку, буде дозволено, все інше – заборонене. Пропонується усім зацікавленим – АТЦ, МВС, СБУ, Міністерству оборони, Міністерству з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб, адміністрації Державної прикордонної служби, Національній поліції, ДФС за участю громадськості, і я би додав сюди українських волонтерів, які постійно перебувають у зоні АТО і є за визначенням абсолютно чесними – забезпечити у контрольних пунктах в’їзду/виїзду протидію незаконному переміщенню товарів, у тому числі тих, що визначені у встановленому порядку гуманітарною допомогою до району або з району проведення АТО через лінію зіткнення або в її межах».

Глава Уряду зазначив, що за місяць після початку реалізації рішення необхідно провести публічний аналіз його виконання: «що, як зроблено, де були проблеми, щоб ці проблеми не допускати». «Це буде чесний діалог в інтересах України і українців», – сказав він.

«Профспілки з розумінням ставляться до дії Уряду щодо забезпечення енергетичної незалежності України зокрема ситуації з розблокуванням енергетичної блокади на Донбасі в розпал опалювального сезону», – заявив Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий, коментуючи це рішення Кабінету міністрів.

Як підкреслив Григорій Осовий, з одного боку зрозуміле прагнення пікетувальників привернули увагу влади до того, що через зони розмежування на Сході країни відбуваються переміщення не тільки вкрай необхідної для ресурсозабезпечення та енергетичної незалежності продукції, але, є таке передбачення, що там відбувається жвава торгівля всім і вся. Що, зрозуміло, не може сприйматися громадянським суспільcтвом як звичайне явище, бо мова йде про торгівлю з так званими ДНР та ЛНР. І владі треба було давно тут навести лад, поставити заслін тіньовому обороту, на якому нагрівають руки ділки.

Але, наголосив Голова ФПУ, профспілки не підтримують ті дії пікетувальників, які спрямовані на підрив економіки країни, зупинку підприємств, провокують безробіття та невиплати зарплат десяткам тисяч працівників. Це не може не турбувати профспілки, головним завданням яких саме і є ефективний захист соціально-економічних прав та інтересів людини праці. Тим більш, що про збитки, що наносить виробництву та працівникам така блокада, свідчать звернення трудових колективів, зокрема металургійної галузі. Ми категорично проти того, що в умовах, коли країна ледь-ледь почала показувати ознаки оживлення економіки, відбуваються спроби повернути її до кризи, нестабільності, хаосу, проти будь-яких радикальних дій, що призводять до погіршення становища працюючих.

До того ж, зазначив Григорій Осовий, такі дії організаторів блокади ведуть до порушення конституційних прав не тільки працюючих, але й інших громадян. Оскільки зменшується подача електроенергії, тепла, гарячої води у кожну оселю. «Коли профспілки готують та проводять масові акції, ми завжди відносимось до цього зважено, з урахуванням необхідності дотримання конституційних прав людей, – підкреслив він. – Тому ми категорично проти, коли ці права порушуються та ігноруються».

Свою позицію з цього приводу висловила також Профспілка металургів і гірників України. У зверненні наголошується, що «ця протизаконна акція здатна завдати серйозної шкоди української державі, незважаючи на нібито благі цілі, декларовані її організаторами». Як зазначають автори звернення, «падіння загального рівня промислового виробництва позначиться на зайнятості та доходах населення у масштабах усієї країни».

Прес-центр ФПУ

eeee dff

 

Posted by info