ЗАСІДАННЯ СПО. Соціальному діалогу – новий імпульс

Доручити Робочій комісії СПО об’єднань профспілок сформувати додаткові заходи (протокольні доручення) для забезпечення іншими Сторонами Генеральної угоди безумовного виконання положень чинної Генеральної угоди та внести їх на розгляд Спільної робочої комісії. Таке рішення було прийнято 14 лютого за підсумками обговорення цього питання на засіданні Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні, яке вів Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий.

В заході взяли участь перший заступник Голови СПО об’єднань профспілок, заступник Голови ФПУ Олександр Шубін, голова Конфедерації вільних профспілок Михайло Волинець, голова всеукраїнського профспілкового об’єднання «Єдність» Анатолій Оніщук, голова Об’єднання всеукраїнських автономних профспілок Анатолій Широков, голова Профспілки залізничників і транспортних будівельників України Вадим Ткачов, члени СПО об’єднань профспілок, працівники апарату ФПУ.

 При обговоренні питання «Про хід виконання Генеральної угоди на 2016-2017 роки за станом на 1 січня 2017 року» Голова СПО обєднань профспілок Григорій Осовий, перший заступник Голови СПО об’єднань профспілок, Олександр Шубін, виступаючі говорили про те, що є позитивні кроки у плані розвитку соціального діалогу, а розмір номінальної мінімальної заробітної плати за цей час зріс вдвічі. Одночасно, наголошували члени СПО, стан виконання окремих положень Генеральної угоди є незадовільним. Зокрема це стосується питань реформування оплати праці, що є абсолютно неможливим без консолідованих зусиль та подальших рішучих кроків сторін соціального діалогу на шляху втілення європейських стандартів життя.

Підкреслювалось, що невиконання положень Генеральної угоди щодо погашення наявної заборгованості з виплати заробітної плати й недопущення утворення нових зарплатних боргів вимагає створення гарантійної установи та законодавчих механізмів економічного захисту працівників від невиплати заробітної плати.

У виступах зазначалось, що затягується затвердження проекту постанови про внесення змін до переліків посад, робот та професій за списками №1, №2.

З огляду на зазначене та з метою забезпечення максимально повного виконання положень Генеральної угоди на 2016-2017 року, СПО об’єднань профспілок вирішив:

– доручити Робочій комісії об’єднань профспілок сформувати додаткові заходи (протокольні доручення) для забезпечення іншими Сторонами безумовного виконання положень чинної Генеральної угоди та внести їх на розгляд Спільної робочої комісії;

– профспілковій стороні в рамках міжвідомчої робочої групи продовжити роботу щодо оптимізації до квітня 2017 року Списків №1, №2, відносно професій щодо яких не має узгоджених позицій сторін соціального діалогу.

Під час засідання було обговорено також низку актуальних та важливих питань, зокрема:

1 Про хід консультацій щодо вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) з Кабінетом Міністрів України та СПО сторони роботодавців на національному рівні.

                                      

   2. Про склад робочої Комісії з визначення розміру мінімальної заробітної плати на 2018 рік.

             

3. Про внесення змін до складу Робочої групи СПО об’єднань профспілок з розгляду документів щодо питань зміни діючих тарифів (цін) для населення (електроенергія, газ, послуги транспорту та зв’язку), які надходять від центральних органів виконавчої влади та державних колегіальних органів, затвердженого рішенням СПО об’єднань профспілок від 11.11.2016 № 34-5.

4.. Про проект Основних заходів СПО об’єднань профспілок на 2017 рік.

Учасників засідання було проінформовано про перспективи інституалізації лобіювання в Україні (законопроекти № 5144, №5144-1), стосовно законопроекту про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення ведення соціального діалогу, про підсумки роботи Спільного представницького органу об’єднань профспілок у 2016 році та про результати роботи Робочої групи з напрацювання проекту Позиційного документу щодо позиції СПО об’єднань профспілок з питань цінової політики.

Прес-центр ФПУ

dddf fdf dsd

Posted by info