ЗАСІДАННЯ КАБМІНУ. Профспілки відстоюють права та інтереси працівників

2cc8f6ef7966e611bc11378b2af70f85b8c7474fКоментуючи хід та підсумки засідання Уряду, Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий відмітив як позитивний момент те, що Кабмін затверджував Концепцію державної програми розвитку аграрного сектору на період до 2020 року. Він зазначив: питання про розроблення відповідної програми ставилось профспілками під час Всеукраїнських зборів голів первинних профспілкових організацій. Це було також серед основних вимог, які виставлялись Федерацією профспілок України до Уряду. «Навіть коротке обговорення цієї цільової програми на засіданні Уряду показало, що у Кабміну ще немає єдиного її бачення, а головне – фінансового забезпечення та визначення відповідних ресурсів, – сказав Голова ФПУ. – Міністр фінансів навіть заявила, що для реалізації такої програми коштів немає. Тим не менш, міністр аграрної політики все ж відстояв необхідність затвердження саме Концепції як початкового, стартового етапу роботи над майбутньою програмою, оскільки мова йде не тільки про залучення внутрішніх коштів України, а й можливості створення привабливих умов і для інвесторів іноземних інвесторів».
Після обговорення, з певними застереженнями ця Концепція була схвалена.
«Ми також очікували і підтримували схвалення Урядом Закону про внесення змін до ст. 20 Закону України «Про Кабінет Міністрів України», – зазначив Григорій Осовий. – Цим Законом вносилося доповнення таким змістом, що Кабінет Міністрів затверджує прогнозні щорічні баланси виробництва та споживання паливно-енергетичних ресурсів в Україні і заходи їх виконання за поданням центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у паливно-енергетичному комплексі. Це питання неодноразово піднімалося зокрема шахтарями, наприклад, під час пікетування Кабміну та парламенту 23 грудня. Ця вимога була серед інших направлена Уряду, якій повинен зрозуміти, що цей баланс створює умови певного стабільного розвитку і в ядерної енергетиці, і в теплоенергетиці, і в вугільної галузі, оскільки всі ці сектори ПЕК мають бути зв’язані виробництвом, постачанням і розподілом. За відсутності такої чіткої координації, прогнозування і забезпечення діяльності з боку Уряду може бути розбалансованим енергетичний ринок, а це вже створює загрози національної безпеки України, створює дискомфортні умови для населення країни, бо можемо раптом опинитися і без опалення, і без теплопостачання. На жаль, це питання з невідомих причин було знято з обговорення, хоча попередньо воно було включено до порядку денного».
Дуже важливим для працівників, всіх простих людей питанням назвав профспілковий лідер питання забезпечення комерційного обліку споживання населенням побутового газу. Наразі в Законі України про забезпечення комерційного обліку природного газу чітко і однозначно визначає, що лічильники такого обліку мають встановлювати організації, які займаються постачанням газу споживачу. Але на засідання Кабінету Міністрів чомусь було запропоновано внесення змін до постанови Кабміну, якими передбачається, що встановлення будинкових лічильників може здійснюватися як за рахунок тих організацій, що постачають газ, так і за рахунок самих споживачів «якщо вони ініціюють встановлення таких лічильників». Представник профспілкової сторони Григорій Осовий на засіданні Уряду привернув увагу на не відповідність цих змін та запропонував перенести розгляд цього питання до приведення його до вимог закону. Проте постанова Кабміну прийнята. СПО об’єднань профспілок наразі звертається до Прем’єр-міністра України з пропозицією не підписувати зазначену постанову, внести її на повторний розгляд з тим, щоб вона відповідала вимогам закону.
Під час засідання було також затверджено Технічний регламент безпеки рухомого складу залізничного транспорту. «Це питання ми ще детальніше опрацюємо, – зазначив Григорій Осовий. – Тому що свого часу саме недотримання Технічного регламенту безпеки привело до страйку машиністів залізниць України. Бо це, перш за все, безпека. І профспілки повинні пересвідчитися у тому, що цей Регламент саме є таким, якій потрібно, а працівники мають чітко дотримуватися його вимог.
Прес-центр ФПУ    

Posted by info