У профспілках знакова подія – підписано Меморандум

У Федерації профспілок Кіровоградської області сталася знакова подія – підписано Меморандум про співпрацю між Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги в області та ФПО.

    До такого спільного рішення сторони Меморандуму дійшли, керуючись Конвенцією про захист прав людини та основоположних свобод, Конституцією України, законами «Про безоплатну правову допомогу» та «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», іншими нормативно-правовими актами, спрямованими на реалізацію та захист конституційних прав і свобод людини та прагнучи забезпечити максимальну ефективність здійснюваних заходів при досягненні спільних цілей.

Голова ФПО Максим Баланенко, підписуючи Меморандум, зазначив, що завдання Федерації профспілок області та Центру збігаються: правова допомога спілчанам, усім громадянам, їх навчання, попередження від необачних кроків. «Думаю, будемо співпрацювати у цьому напрямку тісно, плідно розвиватимемо наші стосунки на місцях, під час конкретних ситуацій». Максим Баланенко назвав мету Меморандуму – це консолідація зусиль Сторін, спрямованих на недопущення порушень прав і свобод людини, зокрема на безоплатну правову допомогу. Меморандум – це відправна точка, основа для розроблення подальших заходів, спрямованих на розвиток взаємодії і співробітництва Сторін.

Представив Регіональний центр, який працює з 2012 року, його директор Леонід Кропліс. «Центр надає безоплатну допомогу як у цивільних, так і кримінальних справах. У реєстрі Центру 180 адвокатів, які теж надають послуги безоплатно. Первинну допомогу ми теж надаємо, причому усім без винятку, а вторинну допомогу – супровід у судах здійснює або адвокат, або наш працівник. У кримінальних справах надаємо допомогу усім, а у цивільних справах – 15 категоріям. У місяць по цивільних справах буває до 6 тисяч звернень. Наша робота не замикається кабінетами – ми виїжджаємо у госпіталь, зустрічаємося з АТОвцями, з іншими колективами і проводимо роз’яснювальну роботу. Загалом я дуже радий, що ми підписуємо цей Меморандум, адже профспілки захищають інтереси людей, а ми захищаємо більше незахищені верстви населення, дохід яких не перевищує двох прожиткових мінімумів. Коли поєднати дві сили – профспілкову і Центру, результат буде очевидніший. Люди повинні знати, що вони у захисті своїх прав не самотні – за них є кому постояти. Хай звертаються ті, кого образили, кому не виплачують зарплату, кого незаконно звільнили, по відношенню до кого скоюються різні порушення. Ми допомагаємо, починаючи із консультації, написання позовної заяви і до забезпечення супроводу у судах, включаючи Верховний».

Із структурою Регіонального центру, алгоритмом його дій ознайомила заступник директора Центру Олена Шишкарьова. «На Кіровоградщині діють 4 таких Центри, які забезпечують надання безоплатної вторинної правової допомоги в області: Регіональний та три місцевих. Регіональний центр надає допомогу лише у кримінальних провадженнях. Працюємо цілодобово, є черговий, яких отримує інформацію від певних органів, за потреби зв’язується з адвокатом. Безоплатна допомога тільки для клієнта, роботу адвоката оплачує держава. Ця інформація є відкритою на нашому сайті. Захищаємо права дітей. Будь-яка дитина, яка потребує правової допомоги, може до нас звертатися, а також АТОвці, внутрішньо переміщені особи, а в основному – соціально незахищені верстви населення. Місцеві центри приймають заяви безпосередньо від заявників. Нещодавно було відкрито доступ до нашої бази (на сайті зазначена адреса), тож можна з нею знайомитися і знаходити відповіді на свої запитання. Думаю, що наша співпраця у цьому плані буде корисна, адже і профспілки, і ми покликані відновлювати порушені права людей».

Сторони домовилися про проведення спільних заходів і виїздів у райони та трудові колективи.

DSC04553 - копия

Марія Іванова

Posted by info