Актуальним питанням сьогодення, серед яких – зміни на ринку енергоресурсів і надання житлово-комунальних послуг, забезпечення реалізації положень нещодавно підписаної Генеральної угоди на 2019-2021 роки, було присвячене засідання Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні, що відбулось 15 липня ц.р.
Робота почалась з презентації ситуації, що склалась у зв’язку з лібералізацією з 1 липня ц.р. ринку електроенергії та природного газу, і яким чином це вплине на ціни і тарифи для населення. З тематичною доповіддю виступив представник Департаменту з питань економічного розвитку та ціноутворення апарату ФПУ Олександр Асадчев (у додатку).
Про стан галузі надання житлово-комунальних послуг розповіла директор Департаменту економіки і систем життєзабезпечення Мінрегіонбуду України Наталія Хоцянівська. Після обговорення наданої інформації та у рамках розгляду проекту урядової постанови щодо удосконалення механізму надання субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі, яка надійшла на розгляд СПО об’єднань профспілок від Мінсоцполітики, було ухвалене рішення про його погодження, але з низкою застережень.
Зокрема, профспілки погодять зазначену постанову КМУ за умови унормування порядку компенсації громадянам втрати частини доходів у випадку порушення строків виплати пільг та субсидій, як це передбачено Законом України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв’язку з порушенням строків їх виплати» та ін.
Іншим Рішенням затверджено План заходів профспілкової Сторони щодо реалізації положень Генеральної угоди про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні на 2019-2021 роки.
Всеукраїнським об’єднанням профспілок – суб’єктам Генеральної угоди та їх членським організаціям доручається забезпечити його виконання, для чого, зокрема:
– ініціювати у II кварталі п.р. проведення переговорів з підвищення розміру мінімальної заробітної плати у 2019 році;
– запропонувати Сторонам соціального діалогу провести переговори з метою приведення положень галузевих (міжгалузевих), територіальних угод, колективних догорів до тарифної ставки робітника І розряду (як це передбачено Генеральною угодою);
– брати активну участь у бюджетному процесі: надавати пропозицій до проектів Прогнозів економічного і соціального розвитку та основних макропоказників економічного і соціального розвитку України, до Бюджетної декларації та проекту Державного бюджету України на відповідний рік тощо.
Члени СПО об’єднань профспілок внесли доповнення до Положення та Регламенту СПО об’єднань профспілок, Порядку роботи з проектами актів законодавства, які надійшли на розгляд СПО об’єднань профспілок, затвердили склади робочих органів СПО об’єднань профспілок.