Приголомшлива активність світових лідерів на столітній Міжнародної конференції праці

А9

На 108-й сесії Міжнародної конференції праці, присвяченій 100-річчю МОП, у якої бере участь українська профспілкова делегація на чолі з Головою Федерації профспілок України Григорієм Осовим,  присутні десятки світових лідерів. Двотижнева конференція приділяє велику увагу майбутньому праці, а також насильству і притисненню на робочих місцях.

Близько двох десятків глав держав і урядів вже виступили на Міжнародній конференції праці (МКТ) в перші два дні. Приблизно стільком же ще належить виступити перед пленарним засіданням.

Виступаючи у вівторок на пленарному засіданні Конференції, які будуть проходити з 10 по 21 червня, лідери 10 держав підтвердили свою прихильність принципам соціальної справедливості МОП і наголосили на важливості вирішення проблем швидко мінливого світу праці.

Президент Грузії Саломе Зурабішвілі сказала: «Сто років тому, в розпал хаосу, але на зорі швидких технологічних і соціальних змін, світ став свідком створення МОП. Цей інститут повинен був допомогти світу оговтатися від розрухи і відчаю, викликаних війною, і перетворити людську гідність і соціальну справедливість у рушійну силу примирення і розвитку. І це було зроблено».

Президент Республіки Кіпр Нікос Анастасіадіс заявив на конференції, що «завдання, які МОП повинна вирішувати сьогодні, набагато більш різноманітні і складні, ніж проблеми, з якими їй довелося зіткнутися 100, 50 або навіть 10 років тому … нова цифрова епоха, нові види бізнесу і зміна клімату. Ці проблеми вимагають від МОП постійного розвитку і вдосконалення її діяльності і політики». Висловлюючи свою підтримку орієнтованого на людину порядку денного, запропонованого Глобальною комісією щодо майбутнього праці, він сказав: «Я твердо і глибоко переконаний в тому, що тільки колективно дотримуючись цих принципів, ми можемо досягти зростання, соціальної справедливості і процвітання для нинішніх і майбутніх поколінь» .

Король Мсваті III з Королівства Есватіні сказав: «Коли ми відзначаємо цей столітній ювілей, ми живемо в реаліях і викликах швидко мінливого світу праці в результаті технологічних досягнень». Він висловив вдячність Глобальній комісії з майбутнього праці «за підготовку доповіді про майбутнє праці з чіткими пропозиціями для держав-членів про те, як вирішувати складні проблеми, що виникають у світі праці, що розвивається. Ми особливо вражені акцентом доповіді на розвиток, орієнтований на людину».

Назвавши МОП однією з найбільш «впливових глобальних структур», прем’єр-міністр Російської Федерації Дмитро Медведєв сказав делегатам, що «ми поділяємо місію і цілі МОП і висловлюємо солідарність з тим, що наше спільне завдання полягає в тому, щоб зробити працю в XXI столітті засобом, що дозволяє людям розкрити свій потенціал». Він сказав: «Росія знає, зі свого власного досвіду, що необхідно професійно і своєчасно реагувати на соціальні зміни, нові вимоги суспільства і потреби працівників, тому що ігнорування цих проблем завжди призводить до плачевних наслідків».

Канцлер Німеччини Ангела Меркель сказала учасникам конференції: «Нам потрібен соціальний мир, нам потрібні справедливі умови праці, нам потрібно зберігати і шанувати людську гідність. МОП домоглася багато чого – щирі вітання з цього приводу, – але багато що ще належить зробити. І тому, я сподіваюся і вірю, що те, що вже досягнуто, спонукатиме вас продовжувати працювати динамічніше і більш енергійно, по-справжньому зануритися в ці завдання і в цю роботу». Посилаючись на Всесвітній день боротьби з дитячою працею, що відзначається 12 червня, і роль МОП у боротьбі з цим злом, вона сказала, «у всьому світі 152 мільйони дітей змушені працювати, приблизно половина з яких у віці до п’яти років … це, безумовно, неприпустимо, і ми повинні вирішувати цю проблему спільно».

Президент Франції Еммануель Макрон рішуче підтримав тристоронню методологію МОП. «Це може бути складно, це може зажадати зусиль, іноді нам доводиться погоджуватися з тим, що прийняття рішень може зайняти багато часу, але це дозволяє отримати надійні результати», – додав він, – «відмовляючись здаватися, діяти відповідально, будувати міжнародну солідарність крок за кроком, через закон і діалог, це дух вашої організації …. Подвійні спадщина і відповідальність це те, що ми повинні продовжувати».

Президент Мадагаскару Андрі Раджоєліна вітав тих, кого він назвав «благодійниками людства». Мадагаскар, за його словами, «віддає данину поваги чоловікам і жінкам … які всіма силами, переконано боролися за створення світу праці, який справедливо, гідно оцінюватиме людей і сприяти особистісному зростанню кожного і благополуччя всіх поколінь з 1919 року».

Прем’єр-міністр Туніської Республіки Юсеф Шахед високо оцінив історію боротьби з бідністю, сприяння соціальній справедливості і допомогу країнам у розвитку їх економік. «Ми доб’ємося сталого розвитку тільки в тому випадку, якщо будемо поважати людську гідність, якщо забезпечимо створення основи, що підтримує соціальну справедливість», – сказав він. «Туніс прагне впроваджувати принципи гідної праці в кожній галузі економіки, забезпечуючи соціальний діалог і соціальний захист … Країна добивається прогресу. Повільно, але вірно вона йде по вірному шляху соціального розвитку і соціальної справедливості».

Президент Мальти Джордж Велла назвав МОП яскравим прикладом ефективної багатосторонності. «У нинішньому міжнародному контексті, де багатосторонність ставиться під сумнів, ця організація виділяється – не тільки як успіх сам по собі, але і як підтвердження тієї вирішальної ролі, яку Організація Об’єднаних Націй як і раніше грає, не тільки на міжнародній арені, але також безпосередньо в поліпшенні добробуту наших громадян через забезпечення соціальної справедливості та егалітаризму».

Віце-президент Перу Мерседес Росальба Араос Фернандес розповіла про трансформації, що відбуваються в сфері праці. Вона сказала: «Ми повинні використовувати можливості, що з’явилися … щоб створити більш багатообіцяюче майбутнє, яке дозволить нам пожвавити суспільний договір. Вона додала: «Сьогоднішні навички не будуть відповідати завтрашнім завданням. Нові навички можуть швидко застарівати … Це вимагає революції в нашій системі освіти, в тому числі в світі праці як джерелі поновлення трудових навичок».

Прем’єр-міністр Словенії Мар’ян Шарец наголосив на необхідності забезпечити, щоб технічний прогрес приносив користь усім. «Спільними зусиллями ми повинні не допустити, щоб плодами технічного прогресу … користувалися лише деякі, а більшість було залишено з недоїдками. Нам потрібен комплексний підхід для досягнення цієї головної мети, підхід, у центрі якого знаходиться людина».

Прем’єр-міністр Люксембургу Ксав’є Бетель звернувся до проблем, з якими стикається світ праці. «Зміна клімату, демографічна еволюція, міграція та зміни в організації праці торкнуться всіх наших суспільств, усіх організацій, усіх працівників і всіх підприємств … Я повністю підтримую те, що сказав Генеральний директор Гай Райдер, що соціальний діалог був, є і залишиться ключем до створення майбутнього праці. Тому ми повинні зміцнювати його і покращувати, щоб пристосуватися до мінливого світу праці».

Два капітани-регенти Сан-Марино, Нікола Сельва і Мікеле Муратори по черзі представили своє спільне звернення. Муратори сказав, що майбутнє праці «має включати відновлення і зміцнення діалогу та обміну думками, націлених на встановлення загальних принципів». Сельва назвав МОП «одним з найбільш яскравих вогнів у світі в пошуках миру і процвітання».

Прем’єр-міністр Сполученого Королівства Великобританії і Північної Ірландії Тереза ​​Мей заявила делегатам, що у них є «моральний обов’язок» «покінчити з пережитком минулого, сучасним рабством». Вона описала це як глобальну епідемію, яка «проникає в кожен куточок нашого життя – в одяг, який ми носимо, їжу, яку ми їмо, послуги, за які ми платимо … Жоден лідер, гідний цього імені, не може виглядати інакше , в той час коли чоловіків, жінок і дітей тримають проти їх волі, примушують працювати взагалі за безцінь, їх б’ють, ґвалтують і піддають тортурам». На закінчення вона сказала: «Майбутнє, в якому сучасне рабство піде в минуле, – це майбутнє праці, яке ми можемо і повинні забезпечити».

Плануються виступи ще близько двох десятків високопоставлених осіб на щорічному зібранні МОП, яку часто називають Світовим парламентом праці. Більше 5700 делегатів, що представляють уряди, працівників і роботодавців, обговорюють, як створити майбутнє праці, що забезпечить соціальну справедливість і гідну роботу. Вони також мають обговорити можливий новий стандарт, покликаний усунути насильство і домагання на робочих місцях.

 

Департамент міжнародних зв’язків ФПУ

Posted by info