Презентація книги «Захисники працюючого люду: профспілки у волинському воєводстві в 1921-1939 років»

7 травня на Волині відбулася презентація книги «Захисники працюючого люду: профспілки у волинському воєводстві в 1921-1939 рр.»

В час інформаційних комунікацій вихід в люди великої книги на 600 сторінок – це вже неабияке диво. Ще більш незвичним є те, що ця монографія про історію профспілок на західних теренах в міжвоєнний період 1921-1939 років.
По-перше, книга захоплює фактами, які були досі невідомі навіть тим, хто вважає себе фаховим профспілковим працівником. По-друге, способом викладу, що десь посередині між науковим академізмом та майже репортерським стилем.
Двоє науковців зі Східноєвропейського університету – професор Микола Кучерепа і кандидат історичних наук Станіслав Щеблюк протягом багатьох років працювали над дослідженням теми «Профспілки у волинському воєводстві у 1921-1939 рр.»
Величезна дослідницька робота у польських та українських архівах розкриває процес зародження робітничого руху на Волині, декларовані ними цінності, успіхи і невдачі, послідовність і характер лідерів профспілок в захисті найманих працівників.
В додатках – списки тогочасних профспілок, їх чисельність, динаміка її розвитку, копії звітів про діяльність профспілок.
Словом, для людей, що знаходяться всередині сучасного профспілкового руху – це клондайк досвіду, адже майже все, що прописано в сучасних законах «Про профспілки, їх права та гарантії діяльності», «Про колективні договори і угоди», «Про колективні трудові конфлікти» в тій чи іншій мірі задекларовано в документах того часу.
Книга є розкішною наочністю всім, хто викладає в системі профспілкової освіти. Цікаві документи, ілюстрації, фото, копії плакатів – це історія боротьби організації найманих працівників Волині за трудові та соціальні права.

Директор науково-методичного центру Профспілок Волинської області Галина Даниленко

Posted by info