Голова ФПУ Григорій Осовий бере участь у доленосному з’їзді Американської федерації праці та Конгресу виробничих профспілок

jkjj 22 жовтня у м. Сент-Луїс штат Міннесота розпочав роботу 28-й з’їзд Американської федерації праці та Конгресу виробничих профспілок (АФП-КВП). У роботі з’їзду бере участь понад 1200 делегатів та гостей, серед яких – почесний гість з їзду – Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий.

 З’їздові передувала Конференція з питань глобальних стратегій органайзингу, у якій взяли участь представники понад 40 країн світу. Серед пріоритетних тем конференції – розробка стратегії зміцнення глобальних позицій трудящих та профспілок. Крім того, учасники конференції обговорили перспективи зміцнення позицій профспілок, шляхи взаємодії з партнерами та застосування глобальних інструментів у своїй діяльності.

Делегати з’їзду переобрали на безальтернативній основі Річарда Трамку на посаду Президента АФП-КВП та Ліз Шулер(профспілка працівників електричної промисловості) на посаду Секретаря-скарбника, обрали на посаду Виконавчого віце-президентаТефере Гебре (профспілка працівників харчової промисловості та торгівлі). Делегати також обрали 55 Віце-президентів, які будуть виконувати свої функції упродовж чотирирічного терміну.

Новообраний Президент АФП-КВП Річард Трамка відкрив другий день з’їзду промовою про важливість профспілок для демократії, у якій зокрема, підкреслив: «Атаки на основу нашої нації – людей праці – це не що інше, як загроза демократії. Але ми дамо відсіч. Зважену. Стратегічну. Єдиним фронтом».

Після дебатів делегати схвалили серед іншого низку резолюцій:

–  Резолюція про залучення членів профспілок до організаційного зміцнення;

–  Резолюція про органайзинг як основу зміцнення позицій трудящих;

–  Резолюція про свободу проводити час з сім’єю;

–  Резолюція про організаційні пріоритети та розширення рядів членських організацій;

–  Резолюція про реформу кримінального правосуддя;

–  Резолюція про підтримку державної освіти.

З’їзд продовжить свою роботу до 25 жовтня.

Довідково:

Американська федерація праці та Конгрес виробничих профспілок (АФП-КВП) – найбільше профспілкове об’єднання США, яке налічує 57 членських організацій (національних та міжнародних профспілок), які представляють понад 12 мільйонів трудящих.

АФП-КВП була створена у 1955 році шляхом об’єднання Американської федерації праці (АФП) та Конгресу виробничих профспілок США (КВП) після жорсткого тридцятилітнього протистояння. Першим президентом АФП-КВП був Джордж Міні, який очолював профоб’єднання з 1955 по 1979 рік.

Департамент міжнародних зв’язків ФПУ

kjhk kj,l jkjj hgkjj

Posted by info