Громадянам України – доступну та якісну медичну допомогу!

fdghfd Попереджувальна Всеукраїнська акція протесту Професійної спілки працівників охорони здоров’я України за солідарної участі членських організацій ФПУ зібрала у Києві медиків з усієї України. В акції також взяли участь заступники Голови Федерації профспілок України Володимир Саєнко та Олександр Шубін, керівники та представники багатьох всеукраїнських галузевих профспілкових організацій.

 

Із самого ранку учасники акції  зібрались біля стели на столичному Майдані Незалежності та вирушили багатотисячною колоною до Європейської площі, а далі по вулиці Грушевського до Кабінету міністрів України та Верховної Ради.

Колона йшла під гаслами: «Наша професія гідна поваги», «Ми захищаємо свої конституційні права!», «роботу, зарплату, соціальний захист», «громадянам України – доступну та якісну медичну допомогу!», «немає реформ без грошей». Дійшовши до КМУ колона почала скандувати: «Гройсман!», вимагаючи проведення зустрічі представників профспілок з керівництвом МОЗ і Уряду.

 Як зазначила в ексклюзивному коментарі нашому кореспонденту Голова Профспілки працівників охорони здоров’я Вікторія Коваль, основні вимоги^ підвищення рівня заробітної плати медичним працівникам та ліквідація «зрівнялівки» в оплаті праці висококваліфікованих працівників (викликана новаціями в законодавстві з оплати праці), яка порушила диференціацію оплати праці працівників з 1 по 12 тарифний розряд ЄТС.

Вона підкреслила, що Профспілка намагалася упродовж 2016-2017 років, в рамках соціального діалогу та колективного трудового спору, зареєстрованого у вересні 2016 року між Профспілкою працівників охорони здоров’я України та Кабінетом Міністрів України, врегулювати питання збільшення фінансування галузі із забезпеченням у повному обсязі фонду оплати праці закладів охорони здоров’я, своєчасної виплати заробітної плати працівникам з урахуванням всіх доплат і надбавок (в т.ч. допомоги на оздоровлення), встановлених законодавством, запровадження запобіжних заходів для мінімізації ризиків щодо соціально-трудових відносин в умовах реформування системи охорони здоров’я.

 «Примирні процедури щодо вирішення колективного трудового спору між Профспілкою працівників охорони здоров’я України та Кабінетом Міністрів України досі не розпочато, – сказала вікторія Коваль. – Неодноразово спрямовувалися звернення та заяви до Президента України, Голови ВРУ, Прем’єр-міністра України, в.о. Міністра охорони здоров’я України, голів профільних комітетів ВРУ, голів парламентських фракцій та особисто до кожного народного депутата України щодо недофінансування галузі, критичної ситуації в оплаті праці працівників закладів охорони здоров’я   та реформування системи охорони здоров’я».

Основними вимогами акції протесу були: виплата заборгованості по зарплаті, призначення глави МОЗ, проведення реформ швидкої допомоги та медичної сфери в Україні, збільшення обсягу медичної субвенції, встановлення надбавки за престижність праці.

– Це наймасштабніший протест медиків за останні роки, – заявила Ольга Богомолець, голова парламентського Комітету з питань охорони здоров’я.

Митингувальників прийшли підтримати народні депутати України, члени первинних профспілкових організацій закладів охорони здоров’я, колеги з майже усіх областей України.

Під час мітингу виступили представники профспілкових організацій медичних закладів Київа та всіх регіонів України, організацій роботодавців, нанародні депутати України.

 Голова Профспілки Вікторія Коваль проінформувала учасників акції про те, що в Кабінеті міністрів відбулась зустріч профспілкової делегації з Віце-прем’єр-мінстром Павлом Розенком, під час якої представнику Уряду було передано вимоги Профспілки. Зі свого боку, зазначила Вікторія Коваль, Павло Розенко пообіцяв, що основні вимоги профспілок будуть виконанні. А саме: Уряд бере на себе зобов’язання погасити до 1 жовтня всю заборгованість по зарплаті; протягом місяця спрямувати кошті на покриття дефіциту на медичну субвенцію.

Стосовно надбавки за престижність та ліквідації зрівнялівки, наголосила Голова Профспілки, домовилися таким чином: Павло Розенко дає доручення Міністерству фінансів, Мінсоцполітики, Міністерству охорони здоров’я протягом місяця розглянути питання щодо оплати праці в системі охорони здоров’я. «Він погодився з нами, що така ситуація, яка сьогодні існує, коли лікар отримує на рівні працівника некваліфікованої праці є не припустима, – підкреслила Вікторія Коваль. – Ми дали Уряду строк у місць на виконання їх обіцянок. Якщо ми побачимо, що вони не виконуються, ми вийдемо на акцію протесту. І вона буде більш багато чисельна та рішуча».

Прес-центр ФПУ

xc cbv

fbgf

fdghfd

Posted by info