АКТУАЛЬНА ТЕМА. Осінній наступ чи соціальний діалог?

tetЯк треба діяти профспілкам в сучасних складних соціально-економічних умовах, щоб більш рішуче та надійно забезпечити захист законних прав та інтересів працівників? Які форми та засоби впливу на ситуацію вони мають використовувати? Ці та інші актуальні питання були у центрі уваги учасників наради керівників всеукраїнських профспілок та територіальних профоб’єднань Києва та Київської області, що відбулось 8 вересня.

Вів нараду Голова СПО об’єднань профспілок, Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий.

У заході взяли участь та виступили заступники Голови ФПУ Євген Драпятий, Володимир Саєнко, Олександр Шубін, керівники та представники всеукраїнських галузевих організацій та територіальних профоб’єднань Києва та Київської області.

Учасники наради обговорили такі питання:

1.Про актуалізацію проблемних соціально-економічних питань та дії профспілок в осінній період.

 2.Про дату скликання чергового засідання Президії ФПУ та основні питання Порядку денного.

 3.Про солідарну підтримку попереджувальної акції протесту Профспілки працівників охорони здоров’я України проти політики влади у сфері охорони здоров’я.

По першому питанню розгорнулась ділова, конструктивна, гостра дискусія. Про свої думки а також позицію профспілкових організацій, які вони представляють, щодо поточної соціально-економічної ситуації та можливих і необхідних дій профспілок у найближчу перспективу проінформували голова Профспілки працівників вугільної промисловості України Віктор Турманов, заступник голови Профспілки трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України Олександр Рябко, голова Профспілки працівників хімічної та нафтохімічної галузей промисловості України Василь Мойсюк, голова Профспілки працівників культури України Людмила Перелигіна, голова Профспілки працівників охорони здоров’я України Вікторія Коваль, заступник голови Профспілки працівників нафтової і газової промисловості України Сергій Українець, голова Київської обласної ради профспілок Валентин Кононенко та інші керівники та представники профспілкових організацій та об’єднань.

У виступах конкретно та гостро наголошувалось на необхідності більш активно, рішуче та наполегливо вирішувати наболіли питання, насамперед, щодо прожиткового мінімуму мінімальної заробітної плати. динаміки середньої та реальної заробітної плати. мінімальної ставки (посадового окладу) працівника І тарифного розряду небюджетної сфери на 2017 рік, динаміки заборгованості із виплати заробітної плати, цін та тарифів.

Пролунали пропозиції про проведення всеукраїнської акції протесту профспілок. При цьому підкреслювалось: осінній наступ з метою ефективного захисту прав та інтересів людини праці має бути разом із розвитком, поглибленням та підвищенням якості соціального діалогу. Тому на нараді було дано доручення Голові ФПУ Григорію Осовому очолити профспілкову делегацію для зустрічі з Головою Уряду Володимиром Гройсманом і проведення з ним переговорів щодо вирішення найбільш актуальних та важливих питань соціально-економічного захисту працівників.

Після обговорення другого питання, було вирішено провести засідання Президії ФПУ 5 жовтня у Києві. У попередньому порядку денному засідання такі питання:

1. Про активізацію дій профспілок на захист людей в умовах реформ.

2. Про основні позиційні підходи ФПУ щодо нової Генеральної угоди на наступний термін.

3. Про профспілкові заходи з нагоди 10-й річниці Всесвітнього дня дій за гідну працю та міжнародного дня боротьби з бідністю.

Заслухавши та обговоривши інформацією Голови ФПУ Григорія Осового та голови Профспілки працівників охорони здоров’я України Вікторії Коваль з питання «Про солідарну підтримку попереджувальної акції протесту Профспілки працівників охорони здоров’я України проти політики влади у сфері охорони здоров’я», учасники наради одноголосно підтримали акцію медиків та їх вимоги.

 

Було також вирішено створити робочі групи з підготовки засідання Президії ФПУ та проведення акції протесту.

Більш детальну інформацію читайте на нашому сайті.

Прес-центр ФПУ

ewrtew ererr tet

 

 

Posted by info