У Верховній Раді України зареєстровано профспілкові законопроекти щодо посилення захисту працівника у випадку затримки виплати заробітної плати

dfgdgfdgЗ метою захисту соціально-економічних прав працівників та членів їх сімей та підвищення рівня реальних трудових доходів до рівня стандартів ЄС Президією ФПУ (постанова № П–9–6 від 22.06.2017) та СПО об’єднань профспілок (рішення № 39-2 від 10.07.2017) схвалені проекти законів України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо оплати праці та здійснення контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення виконавчими органами міських рад міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад)» та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту працівника у випадку затримки виплати заробітної плати».

Зазначені законодавчі ініціативи профспілок надіслані народному депутату України, представнику ФПУ у Верховній Раді України Капліну С.М. та народному депутату України, представнику ФПУ від фракції політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» Івченку В.Є. для внесення на розгляд Парламенту.

Інформуємо, що народним депутатом Капліним С.М. 25 липня 2017 року зареєстровані проекти законів України реєстр. № 7002 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту працівника у випадку затримки виплати заробітної плати» (http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=62368) та реєстр. № 7003 «Про внесення змін до статті 168 Податкового кодексу України щодо посилення захисту працівника у випадку затримки виплати заробітної плати» (http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=62369), які підготовлені на основі профспілкових законодавчих ініціатив.

Прийняття законопроектів сприятиме забезпеченню:

– своєчасної виплати працівникам заробітної плати;

– захисту економічних прав працівників як економічно активних, так і збанкрутілих підприємств, шляхом посилення відповідальності посадових осіб за несвоєчасність виплати заробітної плати, а також шляхом забезпечення безумовної позачерговості виплати заробітної плати працівникам (в тому числі заборгованої);

– своєчасності надходження до державного та місцевих бюджетів податку на доходи фізичних осіб;

– збільшення внутрішнього попиту на товари та послуги першої необхідності.

 

Департамент захисту соціально-економічних прав

Posted by info