Голова Федерації Профспілок України Григорій Осовий: «Нам треба спільно вирішувати питання створення гідних та безпечних умов праці»

reПорушення прав людини в сфері праці в Україні призвело до того, що цього року нашу державу в цьому контексті будуть слухати на Генеральної конференції міжнародної організації праці у червні цього року. Уряд буде звітувати з питання порушення Конвенцій МОП стосовно обмежень доступу інспекторів праці до робочих місць. Про це заявив Голова СПО об’єднань профспілок, голова ФПУ Григорій Осовий у вситупі на засіданні Уряду 24 травня.

«Зараз дещо поправлено у цієї справі, але повністю балансу між потребами бізнесу і правами працівників на гідну та безпечну працю не досягнуто, – підкреслив профспілковий лідер. – Нам треба спільно вирішувати питання створення гідних та безпечних умов праці. Це перше. Те, що стосується пункту постанови Кабміну, де йдеться про порядок здійснення діяльності органів державного нагляду і консультацій з громадськістю, пропоную до пунктів 2 та 3, де відзначаються правові засади, які визначають порядок консультацій, додати закони про профспілки та об’єднання роботодавців».

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман зазначив, що ці пропозиції дуже слушні, їх обов’язково треба врахувати.

Ухвалений сьогодні Кабінетом Міністрів України пакет дерегуляцій сприятиме упорядкуванню перевірок бізнесу контролюючими органами, сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

«Сьогодні ми розглянемо черговий «дерегуляційний» пакет, який є професійним і дуже позитивно вплине на розвиток українського підприємництва. Те, що ми сьогодні розглядаємо, це, у першу чергу, упорядкування перевірок, прогнозованість перевірок, повна зміна системи контролю за бізнесом, – зазначив Володимир Гройсман. – Бізнес, економіка чекають розумних регуляцій, які дозволять розвиватися, інвестувати в економіку нашої держави».

Володимир Гройсман нагадав, що сьогоднішній пакет дерегуляційних рішень – вже третій за останній час. Скасовано уже близько 500 нормативних актів, що містили «абсурдні норми», які використовувалися контролюючими структурами для тиску на бізнес.

Глава Уряду подякував команді Міністерства економічного розвитку і торгівлі України на чолі із Першим віце-прем’єр-міністром Степаном Кубівим та першим заступником Міністра Максимом Нефьодовим за системну роботу над питанням дерегуляцій.

Велику увагу під час засідання Уряду було приділено питанню пенсійної реформи.

Як сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, поширення нечесної та неправдивої інформації про основні положення запропонованої Урядом України пенсійної реформи є відвертим популізмом та спротивом тому, аби вже з 1 жовтня поточного року 9 млн українських пенсіонерів отримали підвищені пенсії, а Уряд розпочав процес зменшення дефіциту бюджету Пенсійного фонду.

«Те, що ми пропонуємо сьогодні, і за що ми будемо боротися, і я глибоко переконаний, що спільно з Парламентом, Президентом ми це рішення ухвалимо, – зазначив Голова Уряду. – Пенсія, яка сьогодні встановлена, є несправедливою і не відповідає потребі українських пенсіонерів. Ми розпочинаємо зміни у цій системі і це означає тільки єдине – ми будемо відновлювати справедливість, і ми маємо з бідності вирвати українських пенсіонерів. І цей шлях ми розпочинаємо після схвалення реформи 1 жовтня 2017 року. Наголошую, пенсія буде переглянута для 9 млн пенсіонерів, а 5 млн 620 тис. з них отримають ще більш суттєве підвищення розміру пенсій».

Він підкреслив, що пенсійні зміни – одні з наймасштабніших та системних реформ у країні і містять норму про постійне й автоматичне осучаснення пенсій, відміну оподаткування працюючим пенсіонерам, підвищення пенсій військовим пенсіонерам з 1 січня 2018 року, забезпечення бездефіцитності бюджету Пенсійного фонду у середньостроковій перспективі. «Ми категорично не сприймаємо політику минулих періодів, коли людям давали час від часу «подачки» – або мінімальні надбавки, або обіцянки повернути заощадження банку Радянського Союзу», – зауважив Прем’єр-міністр. Як тільки Уряд вийшов з ініціативою повернення справедливості до пенсійної системи та підвищення пенсій, повернення поваги до працюючої людини, одразу почали ширитися нісенітниці щодо реформи. «Я наголошую: критика, яка сьогодні лунає, є абсолютно неправдивою і нечесною по відношенню до українських громадян», – наголосив він.

Володимир Гройсман підкреслив, що Уряд разом із парламентською коаліцією докладе усіх зусиль для того, щоб провести оновлення системи і підняти пенсії українським пенсіонерам – «хто би як не заважав». «Я відповідально ставлюся до пропозицій, які ми вносимо, і ми вже доводили не один раз, якщо ми обіцяли, то рішення приймаємо і доводимо до логічного завершення, – сказав Прем’єр-міністр. – У жовтні ми проведемо нарахування по новій системі, і в листопаді люди дізнаються, хто був правий. А я знаю точно, що у листопаді люди повністю відчують: те, про що ми говорили сьогодні, стало абсолютною реальністю. Їхня пенсія буде підвищена на постійній основі, а в саму реформу будуть закладені механізми, які дозволять робити це оновлення автоматичним і в 2018-му, 2019-му і в подальших роках».

Він підкреслив, що людям роками не оновлювали пенсії, вони знецінювалися, а потім політики “грали” на жахливих умовах життя українських пенсіонерів. «Такого більше не буде. Ми той Уряд, який поставить крапку у цьому питанні», – резюмував Глава Уряду.

Прес-центр ФПУ.

 Фото Прес-служби Кабміну України

df re

 

https://youtu.be/96mW-4X6bzM

Posted by info