Верховна Рада України ухвалила законопроекти щодо фінансування професійно-технічної освіти

ФПУ4Вчора, 4 лютого, Верховна Рада ухвалила в цілому законопроекти про внесення змін до Бюджетного кодексу України та Закону «Про Державний бюджет України на 2016 рік» щодо фінансування професійно-технічної освіти (реєстр. № 3831-2 та реєстр. № 3830-3 відповідно), якими внесено зміни стосовно:

здійснення видатків на професійно-технічну освіту з бюджетів міст обласного значення – обласних центрів;

оплати поточних видатків професійно-технічних навчальних закладів в частині забезпечення видатків на здобуття повної загальної середньої освіти за рахунок освітньої субвенції;

передбачення субвенції на підтримку підготовки робітничих кадрів у професійно-технічних та інших навчальних закладах;

використання майна професійно-технічних навчальних закладів, вивільненого в рамках модернізації мережі.

Крім того, запропоновано збільшення на 997865,0 тис. гривень на фінансування бюджетної програми «субвенція на підтримку підготовки робітничих кадрів у професійно-технічних та інших навчальних закладах з державного бюджету місцевим бюджетам» та одночасно зменшення на цю ж суму загальнодержавних витрат за бюджетною програмою «стабілізаційна дотація».

Однак, на думку профспілок, схвалені зміни не вирішують проблем функціонування професійно-технічної освіти в повному обсязі. Сьогодні, на засіданні СПО об’єднань профспілок винесено на розгляд профспілкові пропозиції щодо змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» в т.ч. і в частині забезпечення видатків на підготовку робітничих кадрів у професійно-технічних та інших навчальних закладах.

Департамент захисту соціально-економічних прав апарату ФПУ

 

Posted by info