Співпраця між народними депутатами та профспілками поширюється

Снимок9 листопада 2015 року народними депутатами Ляшком О.В., Чижмарем Ю. В. та іншими зареєстровано у Верховній Раді України профспілковий проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку встановлення мінімальних гарантій в оплаті праці»  за реєстр.  № 3438 (http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=57005 ).

З метою обговорення положень зазначеного законопроекту та зауважень Головного науково-експертного управління до нього 28 січня ц.р. в Федерації профспілок України відбулася консультативна зустріч представників профспілок з народним депутатом Чижмарєм Ю. В.

Участь у зустрічі взяли Голова ФПУ – Осовий Г.В., заступник Голови  ФПУ – Кондрюк С.М., заступник Голови ЦК професійної спілки трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України Рябко О.І., представники галузевих профспілок Богдан Оверковський, Андрій Івашина, фахівці апарату ФПУ.

Під час зустрічі обговорювалися питання:

– можливості прийняття законопроекту щодо запровадження галузевих коефіцієнтів в оплаті праці працівників небюджетної сфери;

–  принципів колективно-договірного регулювання оплати праці та поширення їх на всіх суб’єктів господарювання,

– легалізації заробітної плати;

– законодавчого забезпечення соціальної справедливості в оподаткуванні заробітної плати;

– шляхів забезпечення своєчасної виплати заробітної плати працівникам тощо.

За результатами переговорів досягнута домовленість щодо продовження співпраці між профспілками та народними депутатами з актуальних соціально-економічних питань та законотворчої роботи.

Довідково: зазначений законопроект розроблено профспілковими фахівцями, схвалено Президією ФПУ (постанова № П-36-8 від 23.12.2014) і СПО об’єднань профспілок (рішення № 20-2 від 31.03.2015 і Протокол № 23 від 25.05.2015) та надіслано депутатським фракціям ВРУ, Комітету ВРУ з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення.

Одночасно з проектом Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку встановлення мінімальних гарантій в оплаті праці» розроблено проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження показників підвищувальних галузевих коефіцієнтів для визначення тарифних ставок робітників першого розряду за галузями економіки небюджетної сфери», який буде направлено до Кабінету Міністрів України у разі прийняття законопроекту.

Департамент захисту соціально-економічних прав

Снимок Снимок1 Снимок2 Снимок3

Posted by info