Григорій Осовий: стримування зарплат може обернутися для країни непоправними втратами трудового потенціалу

У ході засідання КМУ 31 травня при розгляді питання щодо корегування макропоказників поточного року Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман привернув увагу членів Уряду до того, що визначений на державному рівні розмір мінімальної зарплати – в 3.200 грн. має виплачуватись як мінімальна державна гарантія на усіх без виключення підприємствах будь-якої форми власності.

Він доручив Віце-прем’єр-міністру України Павлу Розенку провести спеціальну селектору нараду з питань виконання вимог законодавства про виплату мінімальної заробітної плати в Україні, яка відбудеться на наступному тижні.

Голова ФПУ Григорій Осовий повідомив, що у профспілок напрацьована власна аналітична база щодо розміру мінімальної зарплати, яку буде представлено на згаданій нараді.

– Гарантована державою мінімальна зарплата та подальше її підвищення – це є захист людини в умовах інфляції, – наголосив Г.Осовий. Він поінформував щодо ситуації у трудових колективах, які відвідав під час робочих поїздок до Дніпропетровської, Харківської, Житомирської, Рівненської та ін. областей. Зокрема, процес переукладання галузевих угод та колективних договорів у зв’язку зі змінами умов оплати праці, за його словами, в реальному секторі економіки, не має негативних тенденцій. Він нагадав, що згідно із законодавчими нормами, мінімальний рівень зарплати не може бути нижчим за прожитковий мінімум, – а все, що працівник отримує вище, – на кожному підприємстві визначається за результатами переговорів з профспілковими організаціями та залежить від економічної спроможності конкретного підприємства.

Г.Осовий наголосив, що за оцінками профспілок, в умовах обезцінювання національної валюти, бізнес починає усвідомлювати, що стримування зростання зарплати може обернутися для нього не тільки зайвими втратами, а й навіть повним фіаско економічної діяльності, тому що висококваліфіковані працівники за існуючих умов починають масово звільнятися і навіть шукати собі роботу за кордоном. Наприклад, при відвідуванні підприємств Харкова – в міськелектротрансі, на танковому заводі, йшлося про те, що молодь неохоче йде на роботу на непрестижні робочі місця, де є шкідливі умови та важка праця. Наразі випускники навіть тих вузів, що готують фахівців для конкретних підприємств, не йдуть працювати туди, де низька зарплата і небезпечні умови праці. Тому подальше стримування зростання зарплати може обернутися для країни непоправними втратами трудового потенціалу, – вважає лідер українських профспілок.

В особистій розмові з Віце-прем’єр-міністром України П.Розенком Голова ФПУ привернув його увагу до того, що на селекторі, а також на засіданні Комісії (спеціального урядової органу) по зарплатним боргам потрібно невідкладно розглянути питання погашення багатомільйонних боргів із зарплати перед працівниками таких підприємств, як Миколаївський суднобудівний завод імені 61комунара, Черкасобленерго та ін. На його думку, це вносить певну дестабілізацію, тому що не можна й надалі лишати «відкритим» питання порушення права працюючої людини на отримання зарплати.

 

Прес-центр ФПУ

Posted by info