ЗВЕРНЕННЯ Голови ФПУ Григорія Осового до членів профспілок

Федерація профспілок України впродовж останнього півроку активно спонукала владу до посилення захисту прав працівників у зв’язку з прийнятими рішеннями про підвищення цін і тарифів.

У червні  ц.р. Радою ФПУ було сформовано  відповідні вимоги та 6 липня проведено Марш протесту профспілок. Відбулися переговори з Урядом і роботодавцями, було підписано Генеральну угоду. Уряд сприйняв пропозицію ФПУ і подав до Верховної Ради законопроекти, спрямовані на відновлення соціальної справедливості, зокрема, про підвищення з 1 січня 2017 року мінімальної заробітної плати до 3200 гривень.

Передбачається також підвищення середньої зарплати для 4 млн. працівників бюджетної сфери до 50%. Найближчим часом сторони Генугоди визначать розмір тарифної ставки для працівників виробничої сфери, що дасть старт для підвищення їм зарплати.

Наша ціль – збільшенням зарплати компенсувати підвищення ціни на природний газ, тарифів на житлово-комунальні послуги, покращити рівень життя працівників, які на сьогодні отримують зарплату меншу від прожиткового мінімуму.

Серед інших наших вимог – невідкладне погашення боргів по зарплаті, підвищення пенсій і скасування обмежень для працюючих пенсіонерів, відміна рішень якими обмежено право дострокового виходу на пенсію, повернення десяткам тисяч працівників права на санаторно-курортне оздоровлення, гарантування стипендіального забезпечення. Органам державної влади – взяти під жорсткий контроль ціни на товари першої необхідності та послуги.

Значна частина вимог сьогодні запишаються не виконаними. Тому люди вимагають посилення активних дій профспілок на захист їхніх соціально-економічних прав.

Ще у вересні ц.р. з метою посилення соціального захисту людей Президією ФПУ було прийнято рішення про проведення Всеукраїнської акції профспілок 17 листопада в день розгляду Парламентом Державного бюджету України на 2017 рік. Однак влада маневрує.

Нам стало відомо, що влада переносить розгляд Держбюджету на початок грудня. Порадившись із керівниками членських організацій ми прийняли колегіальне рішення про перенесення акції на період розгляду бюджету в Верховній Раді.

Хочу підкреслити, ми не відступаємо від цілі та вимог, які ми висунули Уряду та Парламенту, і будемо всіма доступними засобами, у мирний спосіб, домагатися виконання поставлених спілчанами наказів.

Наполягаємо на невідкладному проведенні тристоронньої зустрічі з Головою Верховної Ради України А.В.Парубієм та керівниками парламентських фракцій і груп, Прем’р-міністром України В.Б.Гройсманом, після чого профспілки визначатимуть свої подальші дії з обстоювання прав і інтересів працівників.

Приймаючи дане рішення про перенесення дати проведення акції, ми також взяли до уваги нагнітання окремими громадськими організаціями та політичними силами ситуації в країні, з метою її дестабілізації, а також попередження правоохоронних органів про загрозу здоров’ю та життю учасників масових заходів.

Разом із тим хочу заявити,  що Федерація профспілок не має жодного відношення до цих планів, не запрошувала до участі в акції жодної політичної сили, і не висуває політичних вимог.

ФПУ не допустить, щоб справедливі соціально-економічні вимоги трудящих стали розмінною монетою у грі політичних сил.

Прошу спілчан з розумінням поставитися до кроку, на який ми вимушені були наразі піти, і закликаємо до єдності та згуртованості.

Ми продовжуємо нашу боротьбу за права людей!

 

Posted by info